oyamakarate.info

Klub "Goliat" KatowiceSzefem i zalożycielem Śląskiego Klubu Karate 'Goliat' jest sensei Jerzy Walaszczyk. Karate trenuje od ponad 30 lat. Od ponad 20 lat prowadzi zajecia karate. Jest wychowawcą wielu utytułowanych zawodników w tym wielu Mistrzów Polski i Mistrzyni Swiata! Wyszkolił również kilkunastu zawodników posiadających stopień mistrzowski (czarny pas).
Jerzy Walaszczyk ukonczył Politechnikę Częstochowską na wydziale Systemy, Maszyny i Urzadzenia Energetyczne uzuskując tytuł magistra - inżyniera. Przez wiele lat był konstruktorem.

Przez ponad 20 lat pracował w Instytucie Fizyki i Chemii Metali w Zakladzie Fizyki Metali, a później w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Klub "Goliat" istnieje od 1992r. W Klubie trenuje ponad 1000 osób w różnym wieku (Odnotowalismy najmłodszego zawodnika w wieku 4 lat ; najstarszego w wieku 66 lat!). Trenują u nas zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

Jesteśmy największym Klubem Oyama Karate na terenie Górnego Śląska i jednym z największych w Polsce. Mamy ponad 40 sekcji w największych miastach Górnego Śląska. Posiadamy sekcje we wszystkich dzielnicach Katowic, Siemianowic, Tychów, w Rudzie Śląskiej, Gliwicach, Chorzowie, Bytomiu, Mikołowie, Mysłowicach, Łaziskach, Gliwicach, Orzeszu oraz w Swiętochłowicach. Mamy licencje na teren całego Województwa Śląskiego. Posiadamy grupę wykwalifikowanych instruktorów w tym kilkumastu z czarnymi pasami (sa wsród nich lekarze, inżynierowie, informatycy, pracownicy naukowi uczelni, absolwenci AWF-u,... ).
Od 1998r. prowadzimy również nauke Full-Contact / Thai Boxing Karate dla osób powyzej 16 - roku życia, oraz zajęcia Aikido.

Nasi zawodnicy odniesli już spore Sukcesy: Od 1996 roku zdobylismy ponad 870 medalowych pozycji. W 1999r zdobyliśmy w Nowym Yorku MISTRZOSTWO ŚWIATA w Full Contact Karate. Mistrzynią Świata w wadze pow. 63 kg została Danuta Fyda - pierwsza Polka, która osiagnęła tak znaczący sukces. W 2001 Danuta Fyda zdobyła w Berlinie brązowy medal na Pucharze Świata Kyokushin IFK. W 2001r 9-cio osobowa reprezentacja naszego klubu wywalczyla w Montrealu na Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Kanady 21 medali w kata, kobudo i kumite, w tym aż 13 złotych i 4 srebrne (często staczając 'bratobójcze' walki). W tym sezonie zdobyliśmy prawie wszystkie pierwsze miejsca drużynowo. W 2004r w Birmingham (Alabama) USA na prestiżowym turnieju „Ultimata Challenge” nasi zawodnicy zdobyli czołowe miejsca: Jacek Walaszczyk-złoto, Rafał Wieczorowski-brąz. W kwietniu 2007 r. nasi zawodnicy zdobyli na prestiżowym turnieju „Oyama Cup” w St.Petersburgu złoto (Piotr Niedziela) i brąz (Mateusz Szymczyk).

W kwietniu 2008r na I OFFENE BRANDENBURG OYAMA KARATE MIESTERSCHAFT zdobyliśmy 13 medali w tym 5 złotych !!!

W maju 2009r na Pucharze Europy nasi zawodnicy zdobyli 22 medale w Knockdown, semi-contact, kata i kobudo

Od 1995r zdobyliśmy na Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski ponad 300 medali. W sumie mamy obecnie w dorobku ponad 1300 medali na różnego rodzaju zawodach krajowych i międzynarodowych.

Od kilku lat nasi zawodnicy zdobywają tytuły Mistrza Polski i od kilku lat Klub zdobywa drużynowo Mistrzostwo Polski. Nasi zawodnicy wielokrotnie zdobywali tytuły Najlepszego Sportowca Roku Oyama Karate (m.innymi: Danuta Fyda, Daria Fyda, Marcin Jaskólka, Agata Walaszczyk, Jacek Walaszczyk ), a sensei Jerzy Walaszczyk – wielokrotnie tytuł Najlepszego Trenera.
Jestesmy opisywani we wszystkich liczacych sie gazetach, nasze wystepy transmituja takie stacje telewizyjne jak TV-3, POLSAT, TVN. Występujemy również w dziesiątkach pokazów.
Szefem Wyszkolenia a zarazem Prezesem Klubu jest sensei Jerzy Walaszczyk.

Co roku, od wrzesnia prowadzimy nabory do naszych sekcji. Prowadzimy sekcje karate dla seniorów. Karate to również wspaniała terapia, zawierająca mnóstwo elementów gimnastyki korekcyjnej i akrobatyki, wspaniale poprawiająca sprawność ruchową i korygująca wady postawy.
Zapisy do sekcji

Nasze treningi odbywają się w szkołach:
SP nr 1 - Stare Tychy
SP nr 10 - Żwaków
SP nr 17 - os. B
SP nr 21 - os. M
SP nr 22 - os. H
SP nr 23 - Cielmice
SP nr 35 - os. N
SP nr 37 - os. K
SP nr 24 - Jaroszowice

oraz w przedszkolach:
Przedszkole nr 8
Przedszkole nr 10
Przedszkole nr 20
Przedszkole nr 22
Przedszkole nr 30
Niepubliczne Przedszkole Językowe SMYKI
Przedszkole Artystyczno Sportowe SPORT-ARTOBOWIĄZUJĄ ZAPISY TELEFONICZNE LUB MAILOWE

Pierwszy trening jest niezobowiązujący, więc można przyjść i sprawdzić czy jest to ten sport, który chciałoby się uprawiać.

Kontakt: tel. 603-576-066 lub e-mail: karate.tychy@gmail.com

nr konta dla grup szkolnych powyżej 7 roku życia oraz wszystkich przedszkoli
Tyski Klub Karate
ING Bank Śląski 

03 1050 1399 1000 0090 8042 2133

nr konta dla grup przedszkolnych Karate Kids i Karate Young
Karate Goliat Tychy
ING Bank Śląski

48 1050 1399 1000 0097 4352 0307

Co na treningu:
GRUPY PRZEDSZKOLNE:
Na zajęcia proszę przynosić małą butelkę wody NIEGAZOWANEJ NIESŁODZONEJ


GRUPY POCZĄTKUJĄCE:
Na zajęcia proszę przynosić małą butelkę wody NIEGAZOWANEJ NIESŁODZONEJ oraz skakanki.


DODATKOWY TRENING 
OBOWIĄZKOWY DLA ZAWODNIKÓW godz. 18:30-19:30
każdy piątek
SP nr 22, ul. Harcerska 25